Portugalski Perpetual Calendar Cyfrowy Data Miesiąc Zegarek „75. Rocznica” Edycja Specjalna

W 2015 roku duże cyfrowe wyświetlacze daty i miesiąca dołączyły do ​​portugalskiej kolekcji IWC. Edycja specjalna nowej portugalskiej cyfrowej daty i wiecznego zegarka IWC z serii „75. rocznica” łączy w sobie wiele zaawansowanych funkcji komplikacji, prezentując światu wyjątkowy i wyjątkowy kunszt zegarmistrzowski pochodzący z IWC Schaffhausen. Zegarek jest ograniczony do 25 sztuk w platynie i ograniczony do 75 sztuk w każdym z dwóch stylów z czerwonego złota.

 Cyfrowy wieczny kalendarz jest jednym z najwybitniejszych osiągnięć technicznych IWC. Wraz z wprowadzeniem specjalnej edycji 75. rocznicy nowego portugalskiego zegarka IWC z wieczystym kalendarzem cyfrowym z datownikiem i miesiącem (model: 3972), portugalska rodzina zegarków ma teraz również zegarek z cyfrowym wyświetlaczem daty i miesiąca. Ten wyjątkowy zegarek zawiera wiele zegarków IWC w przestrzeni 45 mm: od wiecznego kalendarza, dużego cyfrowego wyświetlacza daty, wyświetlacza roku przestępnego, po chronograf z funkcją flyback i wyposażony w wysoką wydajność Kaliber 89801 wyprodukowany przez IWC z automatycznym mechanizmem nawijania z podwójną zapadką i urządzeniem szybkiego przełączania. W 75. rocznicę urodzin portugalskiej rodziny zegarków IWC zegarek jest wspaniały, wyposażony w łukowate szkło i skórzany pasek ze skóry krokodyla Santoni oraz wyposażony w nowy uroczy styl. Model platynowy jest ograniczony do 25 sztuk. Dwa modele z czerwonego złota 18K są wyposażone w czarne i posrebrzane tarcze, a każdy z nich jest ograniczony do 75 sztuk.

 Specjalna edycja portugalskiej serii IWC Perpetual Calendar Cyfrowy zegarek z datą i miesiącem „75. rocznica” uwzględnia różne nawyki czytania powstałe na przestrzeni wieków, a na jego tarczy znajdują się dwa przyciągające wzrok, bardzo wyraźne i łatwe do odczytania wskazówki (Wyświetlanie czasu i chronograf) oraz trzy wyświetlacze cyfrowe (data, miesiąc i rok przestępny). Cały układ wybierania jest przejrzysty i schludny na pierwszy rzut oka. Obecnie większość ludzi przyzwyczaja się do wyświetlania czasu za pomocą rąk i daty za pomocą liczb. Jednak nie zawsze tak jest. Jako przykład weźmy wskazanie czasu: już w 1884 r. IWC stworzył pierwszy zegarek kieszonkowy Pallweber w branży zegarmistrzowskiej, który wyświetla godziny i minuty z cyframi godzin. Ten zegarek kieszonkowy sprzedawał się dobrze przez jakiś czas, ale jego popularność gwałtownie skończyła się trzy lata później. W latach 70. XX wieku, wraz ze wzrostem popularności zegarków kwarcowych, cyfrowe wyświetlacze czasu znów stały się popularne na dużą skalę, jednak IWC zawsze przestrzegało tradycji wyświetlania wskazówek godzin i minut. Powodem jest to, że na przykładzie „11:45” podano liczby Wyświetlacz najpierw wymaga od ludzi rozpoznania abstrakcyjnych informacji „11:45”, a następnie przekształcenia ich w czas. Kiedy spojrzymy na analogowy wyświetlacz czasu, przestrzenne ustawienie wskazówek zegarka da nam znać czas szybko i intuicyjnie. („Pierwsza dwunasta”).

 Podczas IWC twórcy zegarków w pełni uwzględniający nawyki czytelnicze można zobaczyć w specjalnym wydaniu 75. rocznicy portugalskiej serii IWC z wiecznym kalendarzem cyfrowym i datownikiem. Kiedy projektanci zastanawiali się, czy mogliby wyraźniej zsumować tradycyjny łączny czas na wielu małych tarczach, narodził się pomysł, pokazujący zmierzone godziny i minuty na jednym pokrętle , Dzięki czemu odczyt jest równie łatwy, jak czas wybierania, a zmierzone sekundy w ciągu 1 minuty są nadal wyświetlane za pomocą środkowej wskazówki. Pomysł jest sprytny i prosty z punktu widzenia projektowania, ale techniczne wdrożenie jest trudne. Aby osiągnąć tego rodzaju układ stołu do stołu, zespół zegarmistrzowski IWC potrzebował czterech lat na opracowanie samodzielnie wykonanego mechanizmu chronografu 89360, wyposażonego w niezwykle wydajny automatyczny mechanizm nawijania z dwoma zapadkami. Mechanizm ten przenosi pojedynczy ruch wahadła generowany przez oscylujący ciężar na lufę za pomocą czterech zapadek zamontowanych po przekątnej na kołach zapadki, to znaczy dwóch zestawów podwójnych zapadek, które można wyeliminować podczas nawijania. Głupi i znacznie zwiększający wydajność łańcucha o 30%. Dalszy rozwój mechanizmu 89901 wyprodukowanego przez IWC jest obecnie wykorzystywany w zegarku 3972. Podobnie jak jego poprzednik, ten ruch jest wyposażony we wbudowaną funkcję flyback, która może zresetować biegnące wskazówki chronografu do zera za pomocą jednego przycisku i natychmiast uruchomić nowy chronograf.

 Mówi się, że wielu właścicieli zegarków z cyfrowymi modelami daty i miesiąca z wieczystym kalendarzem IWC ma obsesję na punkcie włączania funkcji chronografu o godzinie 00:00 w przeddzień 1 stycznia każdego roku, aby przetestować złożony mechanizm swoich zegarków. Zwłaszcza, gdy nowy rok i stary rok zmieniają się naprzemiennie, cała tarcza pokazuje przez chwilę dynamiczny stan mechanicznej dynamiki: sześć rąk przesuwa się niespiesznie do przodu, podczas gdy dwie duże tarcze wyświetlacza i jedna mała tarcza wyświetlacza są również zsynchronizowane. Idź naprzód. Wyświetlacz zrobi również charakterystyczne kliknięcie, gdy posuniesz się naprzód (niestety, utonie w hałasie sylwestra). Jako arcydzieło precyzyjnej maszynerii jednoczesne działanie różnych złożonych funkcji nie będzie miało żadnego wpływu na dokładność ruchu, nawet gdy energia zegarka jest prawie wyczerpana i pilnie wymaga uzwojenia. Skąd więc bierze się siła samoczynnego ruchu IWC 89901? Sekret tkwi w drugim urządzeniu magazynującym energię, tak zwanym urządzeniu szybkiego przełączania. To genialne urządzenie pobiera niewielką ilość energii i przechowuje ją codziennie o północy i zeru, a następnie uwalnia ją na czas pod koniec miesiąca i roku. Wieczny kalendarz można łatwo ustawić za pomocą korony, a korekta nie jest wymagana do 2100 r., Ponieważ 2100 przerwał tradycyjny czteroletni cykl i nie był rokiem przestępnym. Przezroczysty tył szafirowego szkła daje niezakłócony widok na starannie wykonany, 474-częściowy ruch. Opracowana przez siebie kalibracja IWC 89801 ma następujące nowe cechy techniczne: rotor i znaczek z osadzonym „Probus Scafusia” są bardziej wyrafinowane i są teraz wykonane z czystego czerwonego złota. Wykwintne śruby ze stali niebieskiej wraz z czerwonymi klejnotami i genewskim wykończeniem na moście stanowią przyjemną wizualną ucztę.